четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 190
home Вести

Брнабиќ денеска во посета на Македонија

Брнабиќ денеска во посета на Македонија

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска ќе престојува во посета на Република Северна Македонија.

За време на посетата, Брнабиќ ќе се сретне со премиерот Димитар Ковачевски, а ќе присуствува и ќе се обрати на самитот што го организира „Македонија 2025“.

Поради посетата на премиерката Брнабиќ ќе биде воведен посебен сообраќаен режим во поширокото централно подрачје на Скопје. Од Секторот за внатрешни работи Скопје апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите на полициски службеници.

Коронавирус