недела, 25. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Братучедот на Хазби Лика, го избркал Стојанче Ангелов од кафетерија во Тетово!

Братучедот на Хазби Лика, го избркал Стојанче Ангелов од кафетерија во Тетово!

Медиумите на албански јазик пишуваат дека братучед на вице-премиерот задолжен за охридскиот Договор, Хазби Лика, го избркал од кафуле во Тетово Стојанче Ангелов.

Според очевидци во едно од кафулињата во Тетово, седеше поранешниот лидер на бранителите Стојанче Ангелов, и кога братучедот на Хазби Лика го видел го избркал Стојанче кафетеријата!

Порталите на албански јазик пишуваат дека пред да ја објават веста, контактирале со човекот кој го избркал Ангелов и дека истиот ја потврдил нивната информација.

Но, се уште не се знае и не се кажува вистинската причина за оваа случка.

Коронавирус