среда, 30. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Братот на Борис Трајковски со поддршка за Влатко Ѓорчев за претседател

Братот на Борис Трајковски со поддршка за Влатко Ѓорчев за претседател

Братот на поранешниот претседател Борис Трајковски, Мојсеј Трајковски јавно го поддржа Влатко Ѓорчев кој е кандидат за претседател кој прв објави дека ќе влезе во трката за шеф на државата.

– Јас Мојсеј Трајковски, брат на Борис Трајковски, давам целосна поддршка на кандидатот за претседател на Македонија-Влатко Ѓорчев кој е чесен и поштен човек и може да биде претседател на сите граѓани на државата, напиша тој на социјалната мрежа Фејсбук.

 

Инаку, Ѓорчев прв ја објави кандидатурата, а кажа дека ќе ги спречел црнилата во Македонија поради кои и решил да се кандидира.

Коронавирус