среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 159
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Брачен пар од Гостиварско позитивни на Ковид-19

Брачен пар од Гостиварско позитивни на Ковид-19

Брачен пар од гостиварското село Горна Бањица на тестирањето на КОВИД-19 се покажале како позитивни. За последниве три денови ова е трет случај со што вкупната бројка на регистрирани во гостиварската општина изнесува шест.

Утрово во информацијата испратена до градоначалникот на општината од здравствените власти наведено е дека, двајца жители Горна Бањица имаат позитивен тест на корона вирусот, а жената била згрижена со сериозна клиничка состојба. Досега во гостиварскито центар за јавно здравје се направени 203 тестови.

Коронавирус