понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 89
home Вести

Божиновски: Спасовски и Филипче бесрамно ги кршат уредбите и мерките за Вонредна состојба, кои самите ги донесоа

Божиновски: Спасовски и Филипче бесрамно ги кршат уредбите и мерките за Вонредна состојба, кои самите ги донесоа

Денеска повторно, #ОливерСпасовски и #ВенкоФилипче продолжуваат бесрамно и дрско да се поигруваат со здравјето на кумановчани!

Ловат гласови и затоа не помислуваат да прогласат кризна состојба за Куманово!

Ловат гласови и ги кршат уредбите и мерките за Вонредна состојба, кои самите тие како Влада ги донесоа!

Здравјето на жителите во најголемата општина им е во последен план!

Засрамете се!

Сите институции да се вклучат во расчистување на случајот!, реагира членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Игор Божиновски.

Коронавирус