сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Божиновски: СДСМ три децении го држи Куманово во заложништво со својата неспособност и негрижа за граѓаните

Божиновски: СДСМ три децении го држи Куманово во заложништво со својата неспособност и негрижа за граѓаните

Игор Божиновски од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше на средби со граѓаните на Куманово во рамки на „Обнова на Македонија“.

Од таму порача дека СДСМ три децении го држи Куманово во заложништво со својата неспособност и негрижа за граѓаните.

-СДСМ три децении го држи #Куманово во заложништво со својата неспособност и негрижа за граѓаните ❌
Максим Димитриевски е продолжена рака на Заев и соучесник во носењето штетни и погубни одлуки 🖇
На половина од мандатот, кумановчани се разочарани и излажани од градоначалникот Димитриевски кој покажа дека не знае да менаџира со градот, неговите институции се неспособни да ги решат реалните проблеми на граѓаните, ветувањата не добија реализација ⛔
Време е граѓаните да го возвратат ударот, заедно да ја започнеме Обновата на Македонија и на Куманово‼
#2ГодиниИзмами 🎭
#ОбноваНаМакедонија, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус