понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 80
home Вести

Божиновски: Државата е на колена, но тие се исправени, горди и подготвени за борба

Божиновски: Државата е на колена, но тие се исправени, горди и подготвени за борба

Денеска, во рамките на теренската активност на ВМРО-ДПМНЕ, #ОбноватаПредВашиотДом, бев со жителите на Ранковце.
Државата е на колена, но тие се исправени, горди и подготвени за борба!
Нема да дозволат криминалот, рекетот, обезличувањето, понижувањето да продолжат.
Ја сакаат Македонија, не Северна!
Излажани се, разочарани, но и нетрпеливи да дојде 12 април да ја испорачаат казната!
Заев е виновен и ќе биде казнет!
#ОбноватаДоаѓа ??, напиша на својот Фејсбук профил членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Игор Божиновски.

Коронавирус