вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 162
home Вести

Божиновски до Димитриевски и Спасовски: Народот ќе ве ‘испере’ и двајцата! 

Божиновски до Димитриевски и Спасовски: Народот ќе ве ‘испере’ и двајцата! 

Игор Божиновски, член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, со порака до министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и Максим Димитриевски од СДСМ.

„Максим Димитриевски и Оливер Спасовски, очи ќе си извадат меѓу себе кој повеќе ‘да се испере’ и да посочи дека оној другиот е поголем криминалец!
Ама народот ќе ве ‘испере’ и двајцата!
Одговорност ќе има, за сите!“-порача тој.

Qatar 2022