недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Вести

Божиќ неработен ден за сите граѓани

Божиќ неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ”, бр.21/98 и 18/07), 7 јануари 2021 година (четврток), Божиќ, првиот ден на Божиќ според православниот календар, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика, им го честита Божиќ на граѓаните од православната вероисповед.

Најнови вести

Коронавирус