четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 174
home Вести

Бошњаковски: Заев е на зимски одмор во Италија

Бошњаковски: Заев е на зимски одмор во Италија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев од денеска е на одмор.

Како што информира владиниот портпарол Миле Бошњаковски, премиерот Заев е веќе во Италија каде ќе го користи зимскиот одмор до 17. овој месец.

Најнови вести

Коронавирус