недела, 5. декември 2021. Вести денес: 96
home Вести

Бошњаковски: Премиерот ги демантира информациите на „Курир” и „Република” за притисок врз пратениците

Бошњаковски: Премиерот ги демантира информациите на „Курир” и „Република” за притисок врз пратениците

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, предмалку преку социјалната мрежа Твитер порача дека премиерот Зоран Заев категорично ги демантира информациите објавени на „Курир„ и „Република“ дека „Власта прави жесток притисок врз пратениците“.

Коронавирус