четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Бошњаковски го демантира Хаџиу: Заев не најавил оставка

Бошњаковски го демантира Хаџиу: Заев не најавил оставка

Портпаролот на Владата, Миле Бошњакоки ја демантираше изјавата на косовскиот новинар Батон Хаџиу од телевизијата „Клан косова“ според кого премиерот Заев во Берлин рекол дека доколку Република Северна Македонија не добие датум за преговори со Еу ќе поднесе оставка.

– Информацијата не е вистинита, не постои изјава на премиерот Заев со ваква содржина – напиша Бошњаковски на Твитер.

Коронавирус