среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 157
home Вести

Бошнакиња родена во Скопје кандидат за европратеник

Бошнакиња родена во Скопје кандидат за европратеник

Претседателката на GO HSLS- Дубровник Белка Елезовиќ е кандидатка на листата на HSLS за европскиот парламент на изборите кои ќе се случат на 26 мај.

Изборите за Европскиот парламент кои ќе се одржат следниот викенд не се многу важни само за ЕУ туку и за секоја држава во Европа.

На оваа листа се најде и Бошњакињата Белка Елезовиќ (Пепиќ) која е родена во Скопје и блиска до нашата земја Република Македонија.

Целото интервју со кандидатот за европратеникот можете да го прочитате ТУКА.

Коронавирус