среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Борко Ристовски со честитка по повод 23 октомври: Заедно за обнова на Македонија

Борко Ристовски со честитка по повод 23 октомври: Заедно за обнова на Македонија

Македонскиот ракометен голман Борко Ристовски по повод Денот на македонската револуционерна борба денеска сподели фотографии од настанот на кој присуствуваше и се одржа во Прилеп во организација на ВМРО-ДПМНЕ.

-Успешни и квалитетни луѓе се најлесни за комуникација. Заедно до обнова на Македонија! Честити празник, да живее организацијата, да живее Македонија, напиша Борко Ристовски.

Најнови вести

Коронавирус