недела, 1. август 2021. Вести денес: 55
home Вести

Борко Ристовски објави слика со Дурловски: Поддршка за Македонецот

Борко Ристовски објави слика со Дурловски: Поддршка за Македонецот

Македонскиот ракометен репрезентативец Борко Ристовски кој воедно е и советник за спорт на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку социјалните мрежи му пружи поддршка на оперскиот пејач Игор Дурловски кој е носител на листа во ИЕ 5 на ВМРО-ДПМНЕ.

-Поддршка за Македонецот, напиша Борко на Фејсбујк објавувајќи заедничка фотографија со Дурловски.

Коронавирус