понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 160
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Кичево

home Вести

Борјан Јовановски: Серија на оставки во Владата е единствената логична последица од статусот на Груевски

Борјан Јовановски: Серија на оставки во Владата е единствената логична последица од статусот на Груевски

Новинарот Борјан Јовановски, кој важи за близок до актуелната власт, смета дека владини оставки се логични по објавениот статус на поранешниот премиер Никола Груевски.

-Серија на оставки во Владата е единствената логична последица од статусот на НГ ако и за нив не станува предоцна, напиша Јовановски на Твитер.

Локални избори 2021