среда, 23. септември 2020. Вести денес: 118
home Вести

Борјан Јовановски до Филипче: Како БЕ 65 излечени во Албанија, а кај нас 12? (ВИДЕО)

Борјан Јовановски до Филипче: Како БЕ 65 излечени во Албанија, а кај нас 12? (ВИДЕО)

Министерот за здравство Венко Филипче беше гостин во интервју кај новинарот Борјан Јовановски.

Тој му се обрати со зборовите:

„Како бе 65 излечени во Албанија, а кај нас 12?“

На овој начин, секако, не е простојно новинар да му се обраќа на министер. Јовановски не знаеше дека емисијата почнала, па му постави вакво прашање.

Коронавирус