четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Борисов потврдува дека Бугарија ставила услов за македонскиот јазик на одлуката за старт на преговорите со ЕУ

Борисов потврдува дека Бугарија ставила услов за македонскиот јазик на одлуката за старт на преговорите со ЕУ

Во прво интервју за македонски медиум, бугарскиот премиер Бојко Борисов потрдува дека Бугарија ставила услов за македонскиот јазик на одлуката за старт на преговори со ЕУ.

Погледнете што изјави тој во интервју за СИТЕЛ:

ЕУРО 2020

Македонија