понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 68
home Вести

Бoмбa на Љупчо Палевски: Приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Бoмбa на Љупчо Палевски: Приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Љупчо Палевски на прес-конференција открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето „Бојкотирам“, пренесува Инфомакс.

Кодното име на операцијата е „Атлантик“ и истата се одвива во период пред референдумот кога се следат сите противници на промената на името и против нив се калемат тешки обвинувања за домашен тероризам и македонски екстремизам.

Коронавирус