недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 89
home Вести

Боки откри: Имав прием и поддршка од Заев за проектот

Боки откри: Имав прием и поддршка од Заев за проектот

Бојан Јовановски ги откри имињата од власта кои го подджувале во проектот за изградба на Европски центар за возрасни лица. Тој тврди дека тоа бил одржлив проектот кој го препознале и бизнисмените кои доброволно сакале да учествуваат во изградбата.

Боки вели дека нема земено ни денар од Буџетот на државата и оти е горд на тоа.

„Мојот договор со ГП Пелистер не падна од небо туку беше преку посредници, а вистиниските посредници ќе се дознаат преку кривичните пријави. Мила Царовска ја донесе Лилјана Тодоровска која е автор на проектот кај мене. Имав и прием и поддршка од Зоран Заев и од Оливер Спасовски“, рече Јовановски.

Затоа тој уште еднаш побара да се вештачи неговиот мобилен телефон за да се види со кого се имал средби и контакти.

Коронавирус