четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 127
home Вести

Боки го вади валканиот веш на виделина: Во сомнителен договор биле вмешани Заев и Филипче

Боки го вади валканиот веш на виделина: Во сомнителен договор биле вмешани Заев и Филипче

Бојан Јовановски на денешното рочиште проговори за релациите што ги имал со бизнисменот Орце Камчев и тогашниот премиер Зоран Заев и минитерот за здравство Венко Филипче. На средбите во домот на Боки тема била болницата “8 Септември”.

-Камчев сакаше да ја земе „8 Септември” со јавно-приватно партнерство. Беа кај мене дома со Филипче. Венко му нудеше да земе болници во други градови, но Орце ја сакаше „8 Септември”. На една од средбите телефонски беше вклучен и Заев, откри детали Јовановски, пренесе Пресинг.

Коронавирус