вторник, 3. август 2021. Вести денес: 165
home Вести

Боки 13 задржан на граничен премин на барање на ЈО

Боки 13 задржан на граничен премин на барање на ЈО

Сопственикот на 1тв Бојан Јовановски денеска е задржан на граничен премин, на барање на Јавното обвинителство.

Обвинителката Вилма Русковска за МИА потврди дека Јовановски е задржан на граница, а повеќе детали ќе бидат соопштени поладнево на прес-конференција во ЈОРМ во 16:30 часот.

Коронавирус