среда, 21. април 2021. Вести денес: 15
home Вести

Боки 13 уште е во болница, судењето на Меѓународен сојуз е одложено

Боки 13 уште е во болница, судењето на Меѓународен сојуз е одложено

Случајот Меѓународен сојуз е одложен за 24-ти септемви. Судот констатираше дека нема услови да се одржи рочиште бидејќи првообвинетиот Бојан Јовановски е во болница.

Исто така обинетата Јасна Ерцеговиќ исто така денеска не бешe донесена во судницата по барање на судот.

Коронавирус