четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 139
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Боки 13 се заканува од затвор: Знам како крадат Заев и Харадинај (ФОТО)

Боки 13 се заканува од затвор: Знам како крадат Заев и Харадинај (ФОТО)

Српскиот весник „Информер“ на својата насловна страница објавува фотографија и наслов поврзан со милионскиот Рекет на Боки 13 кој овие денови ја тресе македонската јавност.

Боки 13 се заканува од затвор: Знам како крадат Заев и Харадинај со ваков наслов весникот исто така на насловната страница неведува дека откриваат се за овие детали:

Бојан Јовановски кој во Скопје е уапсен поради милионскиот рекет порачува дека доколку наскоро не го пуштат, ќе објави бројни докази за криминалниот врзан режим во Скопје и Приштина.

Целиот текст тие го најавуваат во нивното печатено издание.

Најнови вести

Коронавирус