сабота, 28. март 2020. Вести денес: 111
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Боки 13 ѝ се обрати на Рускоска: Не ми се дери

Боки 13 ѝ се обрати на Рускоска: Не ми се дери

Во Кривичниот суд претпладнево продолжи судењето за случајот „Рекет“ во кој обвинети се Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева.

Во разговорот меѓу Боки 13 и Орце Камчев, се вклучи и Вилма Рускоска.

„Јас како менаџер на ТВ можам да барам пари за реклама колку сакам, како што ти можеш да бараш пари за операции кои се неуспешни“, рече Боки кон Камчев, пренесува ТВ21.

Рускоска врати: „Тој не е менаџер, тој е невработен“. По што Боки врати: „Не ми се дери“.