вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 153
home Вести

Боки 13: Се чувствувам како заложник и обесправен човек кој го дише овој загаден воздух

Боки 13: Се чувствувам како заложник и обесправен човек кој го дише овој загаден воздух

На крајот од денешното судење првообвинетиот Бојан Јовановски бараше збор по што судијата Васка Николовска Масевска му даде збор, пренесува ТВ21.

Јовановски во своето обраќање рече дека се прекршени закони и Уставот и дека тој е најобесправен човек кој го дишел загадениот воздух.

Боки 13 најави поднесување на 19 кривични пријави. Праша каде да ја пријави и обвинителката Вилма Рускоска.

Коронавирус