четврток, 6. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Боки 13 предложи нови сведоци – Сергеј Варошлија, Јовче Ременски и Дејан Панделески

Боки 13 предложи нови сведоци – Сергеј Варошлија, Јовче Ременски и Дејан Панделески

Одбраната на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 за наредното рочиште за случајот „Рекет” за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на пратеничката Фросина Ременски и Дејан Панделески и други кои треба да ги обезбеди.

Судечкиот совет не го прифати предлогот за укинување на притворот на обвинетиот Јовановски и го одби како неоснован.

На денешното рочиште требаше да сведочат бизнисменот Владимир Тодоровиќ  и сведокот Лидија Јаневска. Тодоровиќ бил во Бугарија, а Јаневска не добила покана, па рочиштетот е одложено.

Коронавирус