четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Боки 13 повторно пред обвинителката Русковска

Боки 13 повторно пред обвинителката Русковска

Бојан Јовановски повторно пред обвинителката Вилма Русковска. Тој е на распит како осомничен за перење пари преку хуманитарната организација Меѓународен сојуз. Јовановски беше спроведен од скопскиот истражен затвор и веќе пет часа е во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.

Во случајот е обвинет и неговиот татко, Миле Јовановски, потпретседателката на Меѓународниот сојуз Јасна Мандиќ, асистентката на БОки 13 и пратеничката Фросина Ременски. Обвинителката Русковска се очекува да покрене обвинение во јануари.

Коронавирус