вторник, 18. мај 2021. Вести денес: 153
home Вести

Боки 13 повторно ќе дава исказ во обвинителство – ќе добива ли и денес нови закани?

Боки 13 повторно ќе дава исказ во обвинителство – ќе добива ли и денес нови закани?

Бојан Јовановски попознат како Боки 13 денеска повторно ќе биде донесен во Основното јавно обвинителство во 09:45 часот каде ќе дава исказ во врска со кривичните пријави кои тој ги поднесе против десетици актуелни функционери на власта.

Како што веќе знае јавноста претходно додека Боки 13 беше во ОЈО и чекаше да биде сослушан лице непознато за адвокатот и од непознат број со мутиран глас му предочил дека треба да внимава што зборува пред обвинителот, а уште повеќе да внимава како се однесува неговиот клиент.

Во спротивно, Дуковски и Јовановски ќе треба да внимаваат на своите животи и животите на нивните семејства.

Инаку Бојан за време на пресудата и добивањето на деветте години затвор побара милионските пари од Рекетот да се бараат кај браќата Заеви.

Коронавирус