вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Боки 13 потврди дека ќе се кандидира за претседател на СДСМ (ВИДЕО)

Боки 13 потврди дека ќе се кандидира за претседател на СДСМ (ВИДЕО)

Водството на СДСМ донесе одлука дека на 21 март ќе се одржи вонреден конгрес каде што ќе се гласа за новиот претседател на СДСМ како и за негови соработници.

Неофицијално, пред неколку дена искочија информации дека Боки 13 ќе се кандидира за претседател а денеска официјално тој пред денешното судење за Меѓународен сојуз потврди дека ќе се кандидира за претседател истакнувајќи дека повеќе детали јавноста ќе добие во форма на соопштение.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Коронавирус