петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Вести

Бoки 13 oткpи штo што нocи во тopбата Луј Витон (ВИДЕО)

Бoки 13 oткpи штo што нocи во тopбата Луј Витон (ВИДЕО)

Бојан Јовановски попознат под прекарот Боки 13 ексклузивно за Инфомакс откри што однесе денеска во Основното јавно обвинителство.

Повеќе од 5 часа, Јовановски ги образложуваше неколкуте кривични пријави кои ги достави до ОЈО претпаднево. Од она што  го откри неговиот адвокат е дека пријавите се против неколку високи државни претставници, но се однесуваат и на лекарски персонал.

На излегување од обвинителството екипата на Инфомакс, го запраша Јовановски што носи во својата торба, по што тој накратко тој одговри „докази, само докази“, притоа напоменувајќи колку тежи торбата која тој ја носи.

Цечата вест прочитајте ја на ИНФОМАКС

Коронавирус