четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 159
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

Боки 13 му потврдува на Камчев дека се видел со Заев и нема да прави проблеми, тој му одговара: „Тебе ти се другари, за нив ја играш играта“

Боки 13 му потврдува на Камчев дека се видел со Заев и нема да прави проблеми, тој му одговара: „Тебе ти се другари, за нив ја играш играта“

Македонија веќе трет ден ја тресе скандалот со начинот на изнудување на рекет од страна на Боки 13 врз Орце Камчев, но и вмешаноста на Катица Јанева, а со денешната бомба на италијанскиот весник „Ла Верита“ и Зоран Заев.

Во дел од видеото јасно се слуша дека Боки 13 му вели на Камчев дека се видел со Заев во понеделникот и дека нема да направи проблем.

Бојан 13: Ова е исто меѓу нас

Орце: Што?

Бојан 13: Да видиш како ми е дома наместено…Да видиш ти З.З.

Орце: Добро, тебе ти се другари. За нив ја играш играта. Дај малку винце до пред врата донеси ми. Мислам дека З.З. нема да ми направи проблем мене во секој случај.

Бојан 13: Јас разговарав со него во понеделникот.

Орце 13: Се виде со него во понеделникот?

Бојан 13: Аха

Орце 13: Нема да прави проблем, така?

Бојан 13: Не

Видеото од нивниот разговор можете да го проследите од 17-та минута од ова видео.

Коронавирус