вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 97
home Вести

Боки 13 минатиот роденден славеше на луксузен италијански начин, а годинава преку италијански медиуми ќе прослави во затвор (ФОТО)

Боки 13 минатиот роденден славеше на луксузен италијански начин, а годинава преку италијански медиуми ќе прослави во затвор (ФОТО)

Топ тема овие денови во Македонија, но и регионот е изнудувањето на рекет од страна на Боки 13 врз Орце Камчев.

Откако италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска по трет пат објави видео снимка од изнудувањето рекет јавноста е во неверување од вмешаноста на Катица Јанева и Заев, кои Боки 13 директно ги споменува, а со Јанева дури телефонски зборува пред Камчев.

И додека македонската јавност е згрозена од целиот овој случај, а клопчето полека се одмотува, Боки 13 е во притвор каде најверојатно ќе го прослави и својот 33 роденден на 19 август годинава.

Додека со години живееше во луксуз и изнудуваше рекети тој  прославуваше родендени на гламурозни начини, со пејачи, скапи храни, пијачки, а минатата година како да си го предвиде својот 33-ти роденден во затвор, па прослави на италијански начин.

-Прославата може да почне, италијанска вечера за мојата 32, мала Сицилија во Скопје, напиша минатата година Боки.

 

View this post on Instagram

 

Proslavata moze da pocne, italijanska vecera za mojata 32 !!! Mala Sicilija vo Skopje ?❤️??? #birthday #birthdaycelebration

A post shared by Boki 13 (@boki13official) on

Коронавирус