недела, 29. март 2020. Вести денес: 112
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Боки 13 изнесен од обвинителството со Брза помош- му се слошило додека давал исказ пред Русковска

Боки 13 изнесен од обвинителството со Брза помош- му се слошило додека давал исказ пред Русковска

Откако пред еден час осомничениот Боки 13 за случајот Рекет пристигна во обвинителството да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска тој со комбе на Брзата помош беше изнесен од обвинителството.

Тој според очевидците бил симнат со количка по скалите по што бил качен во комбето придружуван од медицинскиот персонал на Брзата помош.

Инаку попладнево Боки 13, првоосомничениот во случајот „Рекет“ со полициска придружба од КПУ Затвор-Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесен во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.