петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Боки 13 и неговиот татко не дојдоа кај Рускоска

Боки 13 и неговиот татко не дојдоа кај Рускоска

Во Обвинителството за организиран криминал и корупција бил поканет и Бојан Јовановски заедно со неговиот татко Миле Јовановски со цел да направат увид на доказите поврзани со истрагата која се води за Меѓународниот сојуз.

Двајцата не се одзвале на поканата, а увид во доказите во нивно име правел адвокатот на Боки 13, Сашо Дуковски.

Целиот текст може да го прочитате ТУКА

Коронавирус