сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 34
home Вести

Боки 13 добил инфузија и повторно е во Шутка

Боки 13 добил инфузија и повторно е во Шутка

Првоосомничениот во случајот Рекет, Бојан Јовановски добил инфузија во болница и повторно е во затворот во Шутка.

Тој денеска наместо да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска, заврши во болница.

Интервенираше и брзата помош, па после половина час на носилка Боки 13 беше изнесен од зградата на Обвинителството.

Најнови вести

Коронавирус