петок, 5. март 2021. Вести денес: 97
home Вести

Боки 13 до судијката: Ако сакате и обесете ме!

Боки 13 до судијката: Ако сакате и обесете ме!

Боки 13 и судијката Масевска имаа вербална комуникација и таа му се закани дека ќе бара да биде отстранет од судницата.

-Ова е манипулација. Стручен колегиум не ме прегледа, рече тој.

На тоа судијката му рече дека ќе го отстрани од судењето.

-Ако сакате и обесете ме, возврати Јовановски.

Коронавирус