вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 63
home Вести

Блокиран центарот на Скопје, пријава за бомба- полиција има и кај МРТ

Блокиран центарот на Скопје, пријава за бомба- полиција има и кај МРТ

Од сите страни е блокиран влезот на Македонскиот народен театар во Скопје поради пријава за поставен експлозив, дознава 4NEWS.mk

Полиција има и кај Македонската радио телевизија, а се проверуваат и вработените кои влегуваат и излегуваат од зградата.

Од МВР засега нема одговор за што точно станува збор.

Коронавирус