недела, 9. мај 2021. Вести денес: 48
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ го одбележува Денот на победата над фашизмот

home Вести

Блиски до СДСМ: Кои се лицата инволвирани во тепачката во Битола? (ВИДЕО)

Блиски до СДСМ: Кои се лицата инволвирани во тепачката во Битола? (ВИДЕО)

Утрово во кафе барот „Baroom“ во Битола со ладно оружје беа нападнати две лица. Насилниците, чиј идентитет е познат во нашата редакција се со исто презиме. Станува збор за браќата И.А. и В.А.

Овие две лица кои крвнички нападнаа други две лица инаку работат како обезбедување на градоначалникот на СДСМ, Љубе Кузмановски од Новаци.

Но, познати во круговите на СДСМ се и нападнатите лица.

Претепаниот З.П. со прекар Шваба е лице кое ги добива тендеритево РЕК Битола преку фирмата СВ Инвест.

Вториот нападнат, З.П со прекар Тарзан е вработен како шеф на обезбедувањето во РЕК Битола.

Коронавирус