сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Блерим Река на средба со граѓани во Студеничани

Блерим Река на средба со граѓани во Студеничани

По вчерашниот прв митинг на Блерим Река на плоштадот Скендербег во Скопје – независниот претседателски кандидат поддржан од Алијансата за Албанците и Беса денеска во 19:00 часот ќе оствари средба со граѓани во Студеничани.

Под мотото „Река за Републиката“ според агендата предвидени се само 6 поголеми митинзи, а останатите посети на населените места ширум земјава ќе бидат во форма на средба со граѓани. Следниот поголем митинг – претседателскиот кандидат Блерим Река ќе го има на 6 ти во Струга.

Најнови вести

Коронавирус