среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 94
home Вести

Битолчани се мајтапат на неисчистените улици од снегот- со борд низ целиот град (ВИДЕО)

Битолчани се мајтапат на неисчистените улици од снегот- со борд низ целиот град (ВИДЕО)

Секој различно ужива во снегот кој вчера падна речици во целата земја.

И додека властите не го чистат снегот, а најголемите проблеми ги имаат граѓаните, дел од нив најдоа начин како да се пошегуваат и да си го исполнат слободното време.

Едни од тие кои успеаја да се пошегуваат на неисчистените улици во Битола беа и битолчани.

Имено на Фејсбук страната „Битолчани/Битолчанки“ се појави видео како едно момче борда на снегот низ улиците кои заборавија властите да ги исчистат.

Во описот на видеото стои дека ова е Битола во 21-от век.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

ЕУРО 2020

Македонија