вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Битола денеска преплавена од графити: „Пипците се отсечени, главата стоо“, „250 илјади евра барајте ги кај Васко“ (ФОТО)

Битола денеска преплавена од графити: „Пипците се отсечени, главата стоо“, „250 илјади евра барајте ги кај Васко“ (ФОТО)

Откако денеска министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев изјави дека дека сегашниот директор на ЕСМ истовремено и висок функционер на СДСМ ќе заработи кривична пријава поради рекетирање на фирма за ископ во РЕК Битола, Васко Ковачевски, Битола денеска е преплавена од графити.

Како што може да се види на самите фотографии, дел од графитите гласат: „Пипците се отсечени, главата стоо“, „250 илјади евра барајте ги кај Васко“, „Парите од рекет барајте ги кај Заеви!“, „Ќе си лежите“…

Локални избори 2021