сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 6
home Вести

БИШЕВАЦ ЗАПРЕПАСТЕН: Такво незнаење има во Владата на Заев, тоа е чудо!

БИШЕВАЦ ЗАПРЕПАСТЕН: Такво незнаење има во Владата на Заев, тоа е чудо!

Новинарот и поранешен пратеник на СДСМ, Сафет Бишевац во гостувањето во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија запрепастен од незнаеењето во Владата на Зоран Заев.

Тој напоменува дека оваа Влада е со најголем број министри иако СДСМ од опозиција најавуваше намалување на бројот министри.

Бишевац обвинува дека сите овие министри сега рекетираат, корумпираат и со исклучок на два-тројца работат за свое лично богатење.

-Но факт е дека во Владата на Заев освен два тројца министри иако е една од најголемите Влади во историјата на Македонија по бројот на министри има такво незнаење што запрепастува. Факт е дека дел од нив влегоа во шемите само сега разгазени кондури на рекетирање, на корумпирање, на лично богатење и тоа е исто така факт, што целата таа работа, тие зрнца посеано добро практично не се гледаат од шумата на непотизмот. Видете што се случува во СЈО, непотизам, криминал секаде, порача Бишевац.

Најнови вести