четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Бишевац: Детски е да се верува дека Јанева со Јовановски правела се, тука се високи функционери на СДСМ

Бишевац: Детски е да се верува дека Јанева со Јовановски правела се, тука се високи функционери на СДСМ

За првпат се случува медиумски спектакл кога некој од притвор оди во домашен притвор. Кој го нарача тоа? Мислите дека е случајно. И ако не е Заев, некој требаше да понесе оставка. Тоа е така зошто на власта и требаше нешто да се оттргне вниманието од случувањата. Тоа значи дека нешто се случува во тој случај има многу информации, а и шпекулации, рече аналитичарот Сафет Бишевац, поранешен пратеник при гостувањето во „24 Анализа“.

-Детски наивно е да верувате дека Катица Јанева прави се во Рекет, по наговор на Бојан Јовановски. Тоа го нема во цртани филмови. Сегашната осомничена потпретседател на Собранието Фросина Ременски е доволно висок функционер ако се докаже нејзина вина да падне владата, рече Бишевац.

Тој како пример го посочи случајот со Австрија.

-Таму владата падна поради снимка која се покажа дека договорот од снимката и воопшто не се реализирал. Но, самото објавување беше доволно, како и вклученоста на висок функционер да се распушти владата и да се оди на избори, рече Бишевац.

Коронавирус