вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 168
home Вести

Бишевац: Царовска нема знаење во економија, тоа е исто како педагог да го назначите за советик за енергетика

Бишевац: Царовска нема знаење во економија, тоа е исто како педагог да го назначите за советик за енергетика

Јас имам резерва во квалитетот на оваа владејачка гарнитура, очигледно е дека многу луѓе со недоволно знаење се на високо позиции во државата и зата нашиот пдговор секогаш ќе доцни, вели Сафет Бишевац, поранешен пратеник и новинар во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5.

Бишевац смета дека вицепремиерката за економски прашања во владата на СДСМ, Мила Царовска нема доволно знаење во однос на овој сектор, потенцирајќи дека тоа е исто како педагог да се назначи за советник за енергетика.

Јас исклучително го почитувам тоа то го сработи Мила Царовска во делот на труд и социјала. Но, Царовска според мене апсолутно не може да биде бидејќи нема знаење во економијата затоа што не и е тоа бранша, тоа е исто како педагок да ви биде советник за енергетика, рече Бишевац

Коронавирус