среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 136
home Вести

Билјана Беличанец пронајдена мртва

Билјана Беличанец пронајдена мртва

Актерката и поранешна градоначалничка на Општина Кисела Водa Билјана Беличанец Алексиќ вечерва е пронајдена мртва, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Беличанец имаше 45 години. Нејзин матичен театар е Драмскиот театар во Скопје.

Не се познати причините за смртта.

Беличанец беше градоначалник на скопската општина Кисела Вода од 2013 до 2017.

Коронавирус