четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 90
home Вести

Била во Скопје да си го види внучето, па се качила во автобусот на смртта: Трпана почина во грозоморната сообраќајка

Била во Скопје да си го види внучето, па се качила во автобусот на смртта: Трпана почина во грозоморната сообраќајка

Несреќата која ја зави Македонија во црно и понатаму боли и пече. Една од загинатите во автобусот кај селото Ласкарци завчера е и 63-годишната Трпана Јанеска.

Пензионерката се враќала дома откако го посетила внучето и семејството на ќерката во Скопје.

Исто така, најстара жртва е Есат Емрулаи кој имал 66 години.

Тој подлегна на повредите последен и иако се јавил на роднините дека е добро, починал во текот на ноќта.

Локални избори 2021