вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 219
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Бидете подготвени: Метеоролозите најавуваат пороен дожд и засилен ветер

Бидете подготвени: Метеоролозите најавуваат пороен дожд и засилен ветер

Времето во земјава ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер. Локално ќе има појава на грмежи со пороен дожд и засилен ветер (над 60 км/час), особено во југоисточните делови каде се очекува да наврнат над 35л/м2.

Утринската температура ќе се движи од шест до 14 степени, а дневната температура ќе се движи од 10 до 16 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со врнежи од дожд. Утринската температура ќе достигне до 10 степени, а дневната температура до 15 степени.

Потоа следува период на променливо облачно време со магла по одделни котлини.

Парламентарни избори 2020