четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 90
home Вести

Без вода дел од улица „Козле“

Без вода дел од улица „Козле“

Поради уличен дефект  ф100мм на улицата „Козле“, влез за Трнодол, денеска ќе биде во прекин водоснабдување за  корисниците на дел од таа улица.

Како што соопштија од РЦУК Скопје по информација од ЈП Водовод и канализација, прекинот ќе трае од од 11:00 часот до отстранување на дефектот.