вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 119
home Вести

Без посета на гробиштата за Задушница и Духовден

Без посета на гробиштата за Задушница и Духовден

Православните верници овој викенд за празникот Задушница и Духовден нема да може да ги посетат гробиштата.

Забраната е согласно одлуката за забрана за движење на Владата, а според која забраната важи од синоќа до 21 часот до понеделник до 05 часот.